Bilgisayar Programcılığı, bilgisayar kullanımı, yazılım tasarımı, bilgi güvenliği, donanım bakım onarımı ve bilgisayar ağlarının kurulumu ve yönetimi ile ilgili bilimdir. Bu programın amacı bilgisayar teknolojileri konusunda çalışacak, görevi itibariyle üst mühendis ile teknisyen arasında bulunan, teknisyenden daha fazla teorik bilgiye mühendisten daha fazla uygulama becerisine sahip bir ara teknik eleman olan teknikerler yetiştirmektir.

Bilgisayar Programcılığında meslek dersleri uzaktan eğitim yoluyla verilmektedir. Dersler sonrasında verilen uygulama ve proje çalışmalarıyla öğrenilen bilgilerin gerçek hayata nasıl aktarılacağı öğrencilerimiz tarafından öğrenilmektedir. Ayrıca yaz stajları ile öğrencilerimizin okulda öğrendikleri bilgileri alanda tecrübe etme fırsatı doğmakta, kendilerini geliştirme imkanı sağlanmaktadır.

4 yıllık bir bilgisayar eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz ikinci yılın sonunda yapılan dikey geçiş sınavından başarılı oldukları takdirde Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Enformasyon Teknolojileri gibi bölümlere geçiş yapabilirler.

Bilgisayar Programcılığı (Uzaktan Öğretim) programının eğitim dili Türkçedir.